10:39 07 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
1110

نیروی دریایی ایالات متحده هواپیمای پوزیدون P-8A، پرواز هوایی اطلاعاتی دیگری را در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه انجام داد.

به گزارش اسپوتنیک، روز یکشنبه هواپیمای گشتی نیروی دریایی ایالات متحده پوزیدون P-8A، پرواز هوایی اطلاعاتی دیگری را در نزدیکی پایگاه هوایی خیمیم روسیه واقع در ساحل سوریه و پایگاه لژستیکی نیروی دریایی روسیه در بندر تارتوس انجام داد.

هواپیمای تجسسی نیروی دریایی آمریکا که از پایگاه هوایی سیگونلا در جزیره سیسیل ایتالیا پرواز می کرده، بیش از یک ساعت و نیم در نزدیکی سوریه به گردش در آمد.

در منطقه پایگاه های روسی، گشت با فاصله حدود 45 کیلومتری به ساحل سوریه انجام شد. این پرواز در ارتفاع 8.5 هزار متری بالاتر از آبهای بین المللی دریای مدیترانه انجام شد. پرواز مشابهی در نزدیکی پایگاههای روسی در سوریه روز جمعه ثبت شد.

گزارش شده است که در تاریخ 19 آوریل، یک فروند جنگنده روسی سوخو-35، که از پایگاه هوایی خیمیم در حال پرواز بوده، هنگام نزدیک شدن به پایگاههای روسی در سوریه، یک هواپیمای شناسایی آمریکایی پوزیدون P-8A را بر فراز آبهای بین المللی دریای مدیترانه متوقف کرده است.

وزارت دفاع روسیه خاطرنشان كرد: خلبان جنگنده روسی پس از نزدیک شدن، شماره پرواز هواپیما و وابستگی آن با نیروی دریایی آمریكا را شناسایی كرد و او را اسكورت کرد. پس از آن هواپیماهای شناسایی آمریكا مسیر پرواز را از تأسیسات نظامی روسیه تغییر دادند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک