15:15 06 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 230

سخنگوی وزارت خارجه ایران به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره دومین سالگرد خروج ایالات متحده از برجام واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده درباره دومین سالگرد خروج آمریکا از برجام اظهار داشت که "تنها یک رژیم یاغی و سرکش می‌تواند به زیر پا گذاشتن تعهدات بین‌المللی خود افتخار کند".

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در حساب توئیتری خود نوشت: تنها یک رژیم یاغی و سرکش بدون هیچگونه حس مسئولیت پذیری اخلاقی، می‌تواند به زیر پا گذاشتن تعهدات بین‌المللی خود و نقض قوانین بین‌المللی افتخار کند. سخنان من را به یاد بسپارید، هشتم می ۲۰۱۹ فضاحت و رسوایی ابدی برای حاکمیت آمریکا باقی خواهد ماند.

​پیش از این مایک پمپئو در صفحه توئیتر خود، با اشاره به سالروز خروج آمریکا از برجام، نوشته بود: دو سال پیش، دونالد ترامپ تصمیم جسورانه خروج از توافق ایران را اعلام کرد تا جهان را از خشونت‌ها و تهدیدات هسته‌ای ایران حفظ کند. امروز، آمریکایی‌ها و خاورمیانه در مقایسه با زمانی که اگر ما در برجام می‌ماندیم، در صلح بیشتری هستند.

گفتنی است هشتم می ۲۰۱۹ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رسما خروج آمریکا از برجام را اعلام و پس از آن در بازه‌های زمانی مختلف تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک