23:15 28 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
121

رئیس جمعیت هلال احمر ایران به تشریح سه سناریوی موجود برای حج امسال پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران در خصوص برگزاری مراسم حج امسال اظهار داشت: سه سناریو برای حج امسال وجود دارد؛ یکی اینکه حج برگزار نشود، دوم اینکه ظرفیت محدود باشد و سوم اینکه عربستان مجوز تشرف را برای افراد زیر ۶۰ سال فراهم کند.

همتی افزود: زمانی که عربستان به مسلمانان جهان خبر داد به خاطر کرونا فعلا برای حج تمتع هیچ اقدامی انجام ندهند، این سناریوها را سازمان حج و زیارت قبلا ترسیم کرده بود. با این حال سازمان حج و زیارت کشورمان، اقدامات حج را متوقف نکرد. سهمیه حج ایران برای امسال ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر است که طبق اعلام سازمان حج و زیارت، تا به حال ۷۵ درصد این تعداد، ثبت نام کرده‌اند.

روح‌الله پورشعبان، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت ایران با اعلام این خبر که عربستان تا کنون هیچ شرطی برای حج امسال اعلام نکرده است، اظهار داشت که با این حال سازمان حج، سناریوی سوم را فعلا در پیش گرفته و معاینه از زائران زیر ۶۰ سال را آغاز کرده است.

پورشعبان تصریح کرد: معاینه حجاج ۹۹ به صورت مرحله ای خواهد بود و فعلا افراد زیر ۶۰ سال به منظور تایید استطاعت جسمی معاینه می شوند اما با توجه به شرایط کنونی در معاینات پزشکی امسال علاوه بر ادامه روال همیشگی، کد هایی را برای زائران همچون سن، بیماری های قلبی و ریوی، دیابت و ... در نظر گرفته ایم تا در صورت اعلام و اعمال محدودیت اعزام از سوی عربستان، بتوان زائران دارای توانایی را به راحتی تفکیک و اعزام کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک