05:51 22 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
2233

یک روزنامه نگار چینی خواستار افزایش توان هسته‌ای چین به هزار کلاهک شد.

به گزارش اسپوتنیک، هو سیجین، سردبیر نشریه چینی گلوبال تایمز، خواست تا پتانسیل هسته ای این کشور به هزار کلاهک افزایش کند. وی ستونی را با پیشنهاد مربوطه در وب سایت نشریه منتشر کرد. 

نیروهای مسلح چین
© AP Photo / Ng Han Guan

به گفته هو سیجین، افزایش تعداد کلاهک ها در یک زمان نسبتاً کوتاه ضروری است. از هزار کلاهک پیشنهادی، یک دهم آنها باید روی موشک های استراتژیک دونگ فنگ-41 نصب شوند.

این روزنامه نگار لزوم ایجاد توان نظامی را با تمایل به "مهار جاه طلبی های استراتژیک ایالات متحده" توضیح می دهد. هو سیجین می نویسد: "ما یک ملت صلح طلب هستیم و متعهد شده ایم که هرگز از سلاح های هسته ای استفاده نکنیم، اما به زرادخانه هسته ای وسیع تری نیاز داریم."

این روزنامه نگار، برخی از سیاستمداران آمریکایی را بدون اشاره به نام آنها، ایجاد کننده روحیه "آشکارا خصمانه" نسبت به چین می داند. در عین حال، او می خواهد که وی را به عنوان "تاجر جنگ" نخوانند. به نظر وی این سلاح های هسته ای است که باید همزیستی مسالمت آمیز پکن و واشنگتن را فراهم کند.

وضعیت و تعداد سلاح های هسته ای چین دقیقاً مشخص نیست. براساس اعلام وزارت دفاع آمریكا، در بهار سال 2019، پكن تقریباً 90 موشك بالستیک بین قاره ای، و همچنین 80 موشك برد بینابینی، 150-450 موشك با برد متوسط و 750-1000 موشك با برد كوتاه را در اختیار داشت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک