06:12 22 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
3114

خبرگزاری رویترز اعلام کرد هکرهایی که به طور مستقیم با ایران در ارتباط هستند ، یک سری حملات سایبری را به کارمندان شرکت آمریکایی Gilead انجام دادند که در حال تولید واکسن برای مبارزه با نوع جدید ویروس کرونا است.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگویان چندین شرکت امنیت سایبری اظهار داشته اند  که سرورها و دامنه های اینترنتی که در تلاش برای هک کردن مورد استفاده قرار گرفته اند به نوعی با جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارند. با این وجود هنوز مشخص نیست که حملات هکرها تا چه حد موفق بوده است.

نمایندگی ایران در سازمان ملل دخالت این کشور در این حملات سایبری را انکار می کند. سخنگوی این نمایندگی خاطرنشان ساخت دولت ایران در جنگ سایبریشرکت ندارد. اقدامات ایران در فضای سایبری تدافعی بوده و با هدف محافظت از خود در برابر حملات بیشتر به زیرساخت های  این کشور صورت می گیرد.

پیشتر نیز گزارش داده بودند هکرهای ایرانی از اوایل آوریل با ارسال نامه های گویا از سوی خبرنگاران و محققان به وبسایت های سازمان بهداشت جهانی حمله کرده اند.

گفته شد که نامه ها از سوی گروهی از هکرهای ایرانی معروف به Charming Kitten که تحت حمایت دولت ایران قرار دارند، ارسال شده‌اند.

اضافه شده بود که این گروه که از سال 2014 فعالیت می کنند قبلا نیر علیه مخالفان ایران، دانشمندان، خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر حملات  هکری ترتیب داده است.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک