03:05 01 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2376)
335

سازمان بهداشت جهانی، بازارهای فروش گوشت در ووهان چین را بعنوان نقش اصلی در شیوع بیماری کرونا دانست.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در حال حاضر احتمال شیوع ویروس کرونا در خارج از چین منتفی است.

كریستین لیند مایر سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در این خصوص گفت: بازارهای فروش گوشت حیوانات وحشی در شهر ووهان در تولید و شیوع ویروس کرونا نقش اساسی داشته‌اند اما باید در این مورد تحقیقات بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: همه شواهد در حال حاضر همه شواهد به سمت بازار منطقه ووهان می باشد. به گفته سخنگوی سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر هیچ اطلاعات دیگری درباره منبع کووید-19 در دست نیست.

لیند مایر همچنین تأکید کرد که این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا پیش از این در سراسر جهان و بصورت نامحسوس گسترش یافته باشد.

چین در ماه ژانویه این بازارها را به ظن داشتن نقش در انتقال ویروس تعطیل کرده بود. حالا سازمان بهداشت جهانی گفته نقش این بازارها را در انتقال ویروس ثابت شده می‌داند اما هنوز نمی‌تواند این نقش چگونه بوده است؛ یعنی هنوز معلوم نیست گوشت خام عرضه شده در این بازارهای محلی خود عامل انتقال ویروس بوده‌اند یا با عوامل دیگر آمیخته شده و باعث بروز بیماری شده‌اند.

با وجود اظهارنظر صریح سازمان بهداشت جهانی، مایک پمپئو و دیگر مقامات آمریکایی بارها چین را متهم کرده‌اند که ویروس کرونا را در یک آزمایشگاه سری در شهر ووهان ساخته است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2376)

مرتبط:

آزمایش موفقیت آمیز اولین واکسن کرونا روی میمون ها
درمان احتمالی کرونا در خون بهبود یافتگان این بیماری
نشریه دولتی چین، اظهارت پمپئو را دروغ خواند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک