06:18 16 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1747)
0 60

کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی ، پیروزی بر بیماری همه گیر کرونا ویروس را به شی جبنپینگ ، رهبر چین تبریک گفت.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری یونهاپ به نقل از رسانه های کره شمالی اطلاع داده است.

طوری که خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرده کیم جونگ اون "پیام شفاهی" ربرای  رهبر چین ارسال کرده که در آن از این واقعیت را که رهبر چین شانس پیروزی در جنگ علیه یک بیماری همه گیر بی سابقه را از دست نداده ، عالی ارزیابی کرده و این موفقیت را به وی تبریک گفته است".

اینکه این پیام چه زمانی و به چه شکل به رهبر چین ابلاغ شده، فاش نشده است.

کمیته دولتی امور بهداشتی چین روز 29 مارس اعلام کرد شیوع نوع جدید ویروس کرونا در این کشور در مجموع متوقف شده است.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از قاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1747)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک