06:17 26 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
225

سفیر ایالات متحده در اسرائیل از بنیامین نتانیاهو خواست تا مقدمات الحاق سرزمین‌های فلسطین را آغاز کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه جروزالم پست، دیوید فریدمن، سفیر ایالات متحده در اسرائیل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خواست تا مقدمات الحاق سرزمین‌های فلسطین در کرانه باختری را آغاز کند.

به گفته این دیپلمات، اسرائیل ابتدا باید محمود عباس، رئیس جمهور فلسطین را مطلع كند كه طرف وی برای مذاكره درباره شرایط "معامله قرن" كه در ژانویه توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا تعیین شد، دعوت می‌گردد. در عین حال، برگزاری چنین مذاکراتی بعید است، زیرا فلسطین قبلاً قاطعانه این طرح را رد كرده است.

فریدمن همچنین خاطرنشان كرد كه اسرائیل قادر خواهد بود پس از اول ژوئیه سال 2020  قسمتهای غربی کرانه را مطابق با "معامله قرن" به کشور خود ضمیمه كند. در همین حال، سفیر ایالات متحده خاطرنشان كرد كه تصمیم نهایی بر عهده اسرائیل است.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا 28 ژانویه همراه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در کاخ سفید از طرح صلح خود موسوم به "معامله قرن" رونمایی و اعلام کرد که اورشلیم پایتخت یکپارچه اسرائیل باقی می‌ماند. در پی رونمایی از این طرح، تمامی گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت خود را با آن اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با اسرائیل هستند، از این طرح حمایت کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک