04:55 24 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
3102

ایران ادعای آمریکا مبنی بر اینکه تهران "یک پل هوایی مرموز با کاراکاس" دارد را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهارات بیان شده توسط مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا در خصوص "ارتباط هوایی مخفی میان تهران و کاراکاس" را بی اساس و در جهت زمینه سازی برای اعمال فشار بیشتر از سوی آمریکا بر دولت ونزوئلا خواند.

 سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهار داشت: دولت آمریکا که در اجرای سیاستهای خود در ونزوئلا  از جمله تحریم اقتصادی، تهدید نظامی و اخیرا تشکیل شورای انتقالی،  بدلیل مقاومت دولت و مردم آن کشور با شکست مواجه شده با ایراد اینگونه اتهامات سعی دارد در برنامه دولت ونزوئلا برای بازسازی پالایشگاههای آن کشور و تولید فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین که هم اکنون بدلیل تحریمهای ظالمانه آمریکا با کمبود روبروست، مانع تراشی نماید.

پیش از این مایك پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا نیز ایران را به تأمین "كمك ناشناخته" به مقامات ونزوئلا متهم كرده و خواستار توقف پرواز هواپیماهای شرکت ایرانی ماهان ایر به این کشور شده بود. لازم به ذکر است که ایالات متحده تاکنون "ماهان ایر" را دو بار در فهرست تحریم ها قرار داده است: بار نخست به ظن "حمایت از تروریسم" و بار دیگر به دلیل "ایفای نقش در گسترش سلاح های کشتار جمعی".

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک