05:57 16 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1747)
0 10

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های کره جنوبی برای نخستین بار از عدم ثبت مورد جدیدی از ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یونهاپ، کره جنوبی در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا، پس از چین به دومین کانون بزرگ همه گیری جهان تبدیل شده بود اما با انجام صدها هزار آزمایش و تدابیر محدود کننده، بکارگیری نرم افزارها و اجرای طرح های فاصله گذاری اجتماعی، موفق به مهار کرونا شده است.

مقامات بهداشتی کره جنوبی می گویند که با این حال در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد وارداتی ابتلا به کرونا در کشور ثبت شده است که همه آنها مربوط به «مسافران ورودی از کشورهای دیگر» بوده است.

در این گزارش آمده، این موضوع نشان می دهد کره جنوبی نهایتا منشا شیوع کرونا را خشکانده و توانسته است در داخل کشور شمار مبتلایان را صفر کند و اکنون روی مسافران ورودی متمرکز شده است حتی برخی از مکان های مذهبی چون کلیساها که زمانی در این کشور «منشا ابتلای خوشه ای به کرونا» بودند بازگشایی شده است.

در کره جنوبی تا امروز پنجشنبه شمار مبتلایان به کرونا ۱۰ هزار و ۷۶۵ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۹ هزار و ۵۹ نفر درمان شده و ۲۴۷ نفر هم جانشان را از دست داده اند.  

مرکز پیشگیری از بیماری های کره جنوبی می گوید تا کنون هزار و ۶۵ مورد وارداتی مبتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است که ۹۰ درصد آنها شهروندان کره ای هستند که به کشور بازگشته اند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1747)

مرتبط:

پیشگویی شیوع ویروس همه‌گیر در سریال کره‌ای + ویدئو
فقط 8 مورد جدید ابتلا به کرونا در کره جنوبی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک