01:13 11 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1731)
0 110

شیوع کرونا باعث رشد عادات خوب بین مردم جهان شده است.

به گزارش اسپوتنیک، محققان بریتانیایی دانشگاه لنکشایر مرکزی طی تحقیقی اعلام کردند: همه گیری کرونا می تواند بیماری های آنفلوانزای فصلی را به دلیل قرنطینه و سایر اقدامات پیشگیرانه کمتر کند.

محققان دریافتند که اقدامات پیشنهادی مقامات برای مقابله با شیوع کرونا باعث رشد عادت های خوب بین مردم شده است. بنابراین، اگر پیش از شیوع کرونا، فقط 32٪ از مردان و 64٪ از زنان در انگلیس پس از رفتن به توالت عمومی دست خود را شستند، اکنون 83٪ از آنها این کار را مرتباً انجام می دهند.

تعطیلی مؤسسات آموزشی نیز در مبارزه با آنفولانزای فصلی تأثیر مثبتی داشته است. کودکان مدرسه ای به دلیل ایمنی ضعیف و تماس های مکرر یکی از گروه های خطرناک برای عفونت های فصلی هستند. در این تحقیق خاطرنشان می شود که شیوه حفظ فاصله اجتماعی نیز مانع از گسترش بیماری ها شده است.

با این حال دانشمندان هنوز به طور دقیق نمی توانند بگویند که میزان ابتلا به آنفلوانزا چقدر کاهش می یابد زیرا بسیاری از بیماری های دیگر علائم مشابه هم دارند و محاسبات دقیق هنوز دشوار است. با این حال، ژاپن در هفته دوم فوریه اعلام کرد که میزان بروز آنفلوانزا 60 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. به گفته کارشناسان روند مشابهی نیز در اروپا مشاهده می شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1731)

مرتبط:

پوتین: موفق شدیم تا سرعت شیوع کرونا در روسیه را کند کنیم
پوتین: روسیه هنوز از پیک کرونا عبور نکرده است
بیش از 33 هزار نفر در قاره آفریقا به کرونا مبتلا شدند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک