19:36 26 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 80

بنا بر اعلام کارشناس سیاسی و نظامی روس، پایگاه نظامی پنتاگون در سراسر جهان اکنون دچار مشکل جدیدی شده اند که قبلا با آن برخورد نداشته بودند.

به گزارش اسپوتنیک، الكساندر میخائیلوف، مدیر دفتر تحلیل سیاسی و نظامی در روسیه گفت: بیش از هفتصد پایگاه نظامی پنتاگون در سراسر جهان نیاز به چرخش منظم هزاران نیرو دارد كه اکنون به خاطر اوج شیوع کرونا این کار مشکل ساز شده است.

وی گفت: "از حالا مشخص است كه ظرف چند ماه آینده قدرت نظامی آمریكا به طور جدی كاهش می یابد. یک دشمن کوچک اما خطرناک به نام کرونا کار تقریبا همه هواپیماها و کشتی های جنگی بزرگ آمریکایی را متوقف کرده است و به خاطر آن گردش و تعویض نیروها به حالت تعلیق درآمده است."

این تحلیلگر نظامی هشدار داد که در آینده نزدیک، ممکن است در کشتی های آمریکایی و در پایگاه های نظامی ایالات متحده و ناتو مجددا همه گیری رخ دهد.

به گفته وی، شیوع کرونا پنتاگون را به سختی درگیر کرده است، زیرا وزارت دفاع ایالات متحده پس از پایان جنگ سرد نسبت به محافظت نیروها از حملات میکروبی کم توجه بوده است.

پیشتر خبرگزاری سی ان ان با استناد به نیروی دریایی ایالات متحده، گزارش داده بود که تعداد مبتلایان به کروناویروس در ناوشکن "کید" به 47 نفر افزایش یافته است. در این کشتی حدود 330 نفر مستقر هستند و این دومین شیوع کروناویروس در کشتی های آمریکایی است.

مرتبط:

ترامپ قصد دارد وزیر بهداشت آمریکا را عزل کند
آمریکا با ادامه فشار بر ایران به دنبال چیست؟
روحانی: آمریکا مخل امنیت و صلح در منطقه است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک