06:32 21 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2653)
0 11

موارد کل ابتلا به کروناویروس در فرانسه 111821 نفر اعلام شده است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اطلاعیه وزارت بهداشت فرانسه، از اول ماه مارس در فرانسه 19323 نفر بر اثر ابتلا به «کووید -19» جان خود را از دست داده‌اند. مطابق با آمار روز 18 ماه آوریل، 30639 نفر طی یک روز در بیمارستان ها باقی مانده‌اند که 551 نفر کمتر از روز قبل است.

از آغاز اپیدمی، 35983 نفر درمان شده‌اند که 1563 نفر آنها طی چند روز گذشته ترخیص شدند.

تا 11 ماه مه رژیم قرنطینه در فرانسه تمدید شده است. کافه، رستوران، سینما و موزه، پارک و مراکز آموزشی و مغازه هایی که مواد غذایی نمی فروشند بسته و تعطیل خواهند بود.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2653)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک