05:50 21 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2653)
0 41

طی یک روز تست کرونا بیش از 150 نفر در اسرائیل مثبت اعلام شد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اطلاعات وزارت بهداشت و درمان اسرائیل، طی یک روز تست کرونا بیش از 150 نفر در اسرائیل مثبت اعلام شد.

تا روز 18 ماه آوریل تعداد 13265 نفر مبتلا به «کووید-19» در اسرائیل به ثبت رسیده است. 6 نفر در طی روز شنبه درگذشتند. تعداد فوتی‌ها به 164 نفر رسیده است. تعداد بهبودیافتگان روز 18 ماه آوریل، رویهمرفته 3456 نفر اعلام شده است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2653)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک