09:06 30 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31

رئیس سازمان امور دانشجویان ایران درباره بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا و سایر کشورها توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مجتبی صدیق، رییس سازمان امور دانشجویان ایران، درباره بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا و سایر کشورها، اظهار داشت: سری دوم پرواز بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا با مشکل روبرو و منجر به لغو امروز این پرواز شد.

وی با یادآوری این مسأله که پرواز نخست دانشجویان از ایتالیا به ایران انجام شد، درباره پرواز بعدی دانشجویان از ایتالیا، تاکید کرد: پرواز بعدی روز یکشنبه هنوز معلوم نیست.

معاون وزیر علوم همچنین درباره زمان بازگشت دانشجویان ایرانی از هلند، خاطرنشان کرد: بازگشت دانشجویان ایرانی از این کشور هم برای پنج شنبه آینده پیش بینی شده است که البته باید دید چه شرایطی پیش می آید.

صدیقی درباره نقش وزارت علوم در بازگشت این دانشجویان به کشور، تاکید کرد: وزارت علوم فقط هدایت دانشجویان به سفارت جهت ثبت نام در لیست خروج و اطلاع رسانی از طریق رایزنی علمی در اروپا را بر عهده دارد.

وی همچنین گفت: در بازگشت به کشور هم پروتکل های وزارت بهداشت باید رعایت شود.

رییس سازمان امور دانشجویان درباره بازگشت دانشجویان از دیگر کشورها هم اظهار داشت: در بسیاری از کشورها درخواست عمومی و دسته جمعی دانشجویان برای بازگشت به ایران نداریم؛ به عنوان مثال در شهرهای لندن و پاریس پروازهای ایران ایر برقرار است و هر دانشجویی مایل باشد امکان بازگشت به کشور را دارد.

وزیر علوم روز گذشته گفته بود که برای بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا سه تا چهار پرواز ماهان هماهنگ شده است.

مرتبط:

پرنسس سوئد برای مبارزه با کرونا پرستار شد+عکس
دستور العمل بازگشایی حرم های مطهر در ایران اعلام شد
زن 107 ساله ترکیه ای بر کرونا غلبه کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک