05:53 16 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1747)
231

دانشگاه جان هاپکینز اعلام کرد تعداد قربانیان نوع جدید ویروس کرونا در ایالات متحده در طی 24 ساعت گذشته 1904 نفر بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، این 61 نفر کمتر از روز قبلی است. در کل 16672 نفر در اثر عوارض مربوط به کرونا ویروس در امریکا جان باخته اند. یک روز پیش ، این رقم 14،768 نفر بود.

تعداد موارد تائید شده ابتلا به کروناویروس در این کشور به 465 هزار نفر رسیده است و بیش از 25 هزار نفر بهبود یافته اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا درسراسر  جهان شیوع یافته است. براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 1.5  میلیون نفر به آن مبتلا شده و بیش از 80  هزار نفر درگذشته اند.

جدی ترین وضعیت در ایالات متحده آمریکا ، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد ، چند روز پیش اعلام شد که شیوع این ویروس متوقف شده است. 7 آوریل ، مقامات چینی خروج  مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا  در انجا در اواخر ماه دسامبر رخ داده بود  ، آزاد   کردند.

تاکنون  بیش از 9 هزار  مورد ابتلا به کرونا در روسیه ثبت شده است. حدود 600 نفر از مبتلایان پس از درمان از بیمارستانها مرخص شده اند. از ساکنان کشور خواسته شده که رژیم قرنطینه خانگی  را رعایت کنند،  بدون وجود ضرورت  خانه هایشان را ترک نکنند و در بیرون از خانه حداقل یک و نیم متر از دیگران فاصله بگیرند.

 

 

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1747)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک