18:27 12 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 324

تکمیل ساخت سیستم دفاع موشکی آمریکایی در روستای ردزیکوو لهستان طی یک یا دو سال آتی به ایالات متحده اجازه می دهد تا کنترل تمام بخش اروپایی روسیه را در دست بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری لیتوکین ستون نویس تاس می گوید، تکمیل ساخت سیستم دفاع موشکی آمریکایی Aegis Ashore در روستای ردزیکوو لهستان طی یک یا دو سال آتی به ایالات متحده اجازه می دهد تا کنترل کامل تمام بخش اروپایی روسیه را در دست بگیرد.

به گفته وی، استقرار این سامانه در مدت زمان مشخص شده امکان ردیابی مواضع موشک های بالستیک روسیه "توپول-م" و "یار" روسی در مناطق تاتیشچوو، تایکوو و کوزلسک را فراهم می کند. نویسنده می نویسد: "به هر حال، این 134 کلاهک هسته ای است، کمی از نیمی از زرادخانه زمین ما."

لیتوکین یادآوری می کند که در حال حاضر مشکلاتی در استقرار Aegis Ashore در لهستان وجود دارد، زیرا پنتاگون پیمانکار را تغییر می دهد به دلیل آنکه مهلت های مشخص شده برای ساخت و ساز را رعایت نکرده است.

در ماه مه سال 2019، ری ویو نوشت که استقرار سامانه دفاع موشکی تاد در دوسلا در رومانی به دلیل ناتوانی روسیه در سرکوب عملیات رادار زمینی است که نظارت بر فضای هوایی بر کریمه و سرزمین کراسنودار خواهد داشت. استقرار تاد در رومانی به عنوان جایگزینی موقت برای Aegis Ashore در همان ماه صورت گرفت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک