18:38 12 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
141

ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در عراق تصمیم گرفت تا از پایگاه نظامی "ابوغریب" در شمال بغداد خارج شود و به زودی این پایگاه را به نیروهای عراقی تحویل می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در عراق تصمیم گرفت تا از پایگاه نظامی "ابوغریب" در شمال بغداد خارج شود و به زودی این پایگاه را به نیروهای عراقی تحویل می‌دهد. پایگاه ابوغریب ششمین پایگاه نظامی عراق خواهد بود که نیروهای ائتلاف بین‌المللی به‌رهبری آمریکا آن را ترک می‌کنند.
طی ماه گذشته نیروهای عراقی به‌شکل رسمی پایگاه نظامی «القائم» در مرز این کشور با سوریه را از نیروهای ائتلاف آمریکایی تحویل گرفتند. همچنین نیروهای این ائتلاف مارس گذشته عقب‌نشینی نظامیان خود از پایگاه هوایی «القیاره» در جنوب موصل و تحویل آن به نیروهای عراقی را اعلام کردند.

این در حالی است که سعران الاعاجیبی، یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تأکید کرد عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از پایگاه‌هایشان طرح جدیدی برای بازآرایی نیروها و منحصر کردن حضور آنها در پایگاه‌های عین‌الاسد و الحریر و مجهز کردن آن به موشک‌های پاتریوت است و آمریکایی‌ها هیچ تصمیمی برای خروج از عراق ندارند و ادعای عقب‌نشینی تدریجی آنها دروغی بزرگ است.

مرتبط:

انتقال نیروهای آمریکا به سوریه
سناتور دموکرات درباره شیوع احتمالی کرونا توسط آمریکا دست به افشاگری زد
کرونا جان بیش از 10000 نفر را در آمریکا گرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک