13:13 27 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
262

با بستن سرپوش توالت پیش از زدن دکمه تخلیه آن، می توان از گسترش ذرات میکروسکوپی جلوگیری کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فوربس، همان‌گونه که دانشمندان هشدار داده‌اند که کووید- 19 می‌تواند با تماس چهره و دهان منتقل شود و به همین دلیل بر شست و شوی دست‌ها تاکید می‌کنند، این امکان وجود دارد که بیماری به واسطه آنچه با نام "مدفوع هوا پخش شده" شناخته می‌شود نیز گسترش یابد. به همین دلیل، بستن سرپوش توالت پیش از زدن دکمه تخلیه آن، بسیار مهم‌تر از پیش خواهد بود.

به خاطر وجود پدیده موسوم به "ستون توالت" که به پراکندگی ذرات میکروسکوپی در نتیجه شست و شوی توالت گفته می‌شود، ذرات ادرار یا مدفوع می‌توانند از توالت فرار کنند و به هوا منتقل شوند و نهایتا بیماری را گسترش دهند.

به گفته دانشمندان، ساده‌ترین راه برای پیشگیری از گسترش کروناویروس، بستن سرپوش توالت پیش از زدن دکمه تخلیه است. با این کار می‌توان از فرار 80 درصد ذراتی که از مدفوع فرار می‌کنند و به هوا می‌روند، پیشگیری کرد.

برای پیشگیری از انتقال کووید- 19 هنگام استفاده از توالت عمومی‌، باید پیش از زدن دکمه تخلیه، دست‌ها شسته شوند و یا از دستکش استفاده شود تا میزان آلودگی به حداقل برسد. پس از خروج از توالت عمومی، نفر بعد باید پیش از ورود، دو دقیقه صبر کند. خطر انتقال در افرادی که نشانه‌های کووید- 19 را در خود دارند، بیشتر است؛ در نتیجه اگر مجبور هستید که با این افراد از یک توالت مشترک استفاده کنید، باید کل فضا را با الکل ضدعفونی کنید.

پژوهشی که در "دانشگاه هنگ کنگ" انجام شده، نشان می‌دهد که هر بار تخلیه توالت می‌تواند تا 80 هزار قطره آلوده منتشر کند و آنها را در هوا معلق بگذارد. پژوهشگران تاکید کردند که گذاشتن سرپوش برای پیشگیری از شیوع بیماری کافی نیست و توالت‌ها باید مرتب تمیز شوند و به سیستم تهویه مجهز باشند.

مرتبط:

آمار مبتلایان به کرونا در ایران به 58226 نفر و فوتی ها به 3603 نفر رسید
9 قانونی که باید در زمان شیوع کرونا رعایت کنیم+ویدیو
دو بیمار 100 و 106 ساله ایرانی توانستند کرونا را شکست دهند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک