12:08 18 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 71

خانم گالینا پرفیلیوا نماینده سازمان جهانی بهداشت در تاجیکستان به طور رسمی اعلام کرد در این کشور کروناویروس وجود ندارد اما از تاجیک ها خواست بهداشت را حفظ کرده و از بازدید از اماکن شلوغ خودداری کنند.

به گزارش اسپوتنیک، خانم پرفیلیوا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی تاجیکستان گفت: "طبق آمار رسمی  که ما تأیید می کنیم چون در آنجا با آزمایشگاهی که تست کرونا را انجام می دهد از نزدیک همکاری می کنیم ، حتی یک مورد مثبت تست کرونا در تاجیکستان وجود نداشته است."

به گفته وی ، در حال حاضر تمام دنیا در حال مبارزه با نوع جدید ویروس کرونا هستند و تقریباً در همه کشورها موارد ابتلا به این بیماری مشاهده می شود. اما تاجیکستان و ترکمنستان تنها کشورها در بین 53 کشور مبتلا در منطقه هستند که هیچ موردی از ابتلا به کرونا در آنجا گزارش نشده است. تا به امروز ، بیش از 700 تست  کرونا در جمهوری تاجیکستان انجام شده است و همه نتایج منفی بوده است.

وی گفت: "وزارت بهداشت تاجیکستان با تمام وجود تلاش می کند تا از ورود ویروس کرونا جلوگیری کند و اگر همه تلاش خود را برای این کار انجام دهند ، شاید ما از سایر کشورها خوشبخت تر باشیم."

به گفته وی ، برای اینکه به طور رسمی اطمینان داشته باشیم که سازمان جهانی بهداشت(WHO) می تواند به این تست ها اعتماد کند ، وزارت بهداشت تاجیکستان به همراه WHO مواد لازم را برای تأیید این موارد منفی به مسکو و لندن ارسال کردند. پرفیلیوا گفت: "همه مطالعات مكرر در مورد نتایج منفی تست در تاجیكستان نیز نتیجه منفی داشته است . یعنی تأیید شد كه یک مطالعه كیفی در تاجیكستان انجام شده است و هیچ مورد رسمی ابتلا به کرونا در این كشور وجود ندارد."

نماینده سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد: در تاجیکستان تعداد کافی کیت تشخیص کرونا وجود دارد  اما فقط افراد دارای علائم مربوطه مطابق توصیه های WHO مورد آزمایش قرار می گیرند. "در ماه فوریه ، اولین علائم مشکوک  کرونا آزمایش و به فدراسیون روسیه ارسال شد. بعداً ، سرویس فدرال نظارت بهداشتی روسیه دو هزار تشخیص کرونا  را به صورت رایگان و سپس هزار مورد دیگر در هفته گذشته به تاجیکستان ارائه داد. هزار سیستم کیت نشخیص نیز از آلمان دریافت  شد و توافق با چین در مورد تحویل این  کیت ها به تاجیکستان هم حاصل شده است."

سازمان بهداشت جهانی 11 مارس اعلام کرد نوع جدید کروناویروس (کووید ـ 19) بیماری همه گیر در جهان شده است.. براساس آخرین اطلاعات WHO ، بیش از 750 هزار مورد ابتلا به این بیماری در جهان ثبت شده و بیش از 36 هزار نفر جان باخته اند. به گزارش وزارت بهداشت تاجیکستان ، از اول فوریه تا 31 مارس ، اقدامات قرنطینه ای برای 6،222 شهروند که از خارج به این  کشور وارد شده بودند ، اعمال گردید . 2145 نفر در تاجیکستان قرنطینه دو هفته ای را سپری کرده و 4077 نفر هنوز در قرنطینه هستند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک