21:36 01 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1539)
0 14

در ایالت اوتار پرادش هند ، یک نوزاد دختر به افتخار کرونا ویروس، کرونا نامگذاری شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه Dessan Herald، نیتش تریپاتی، یکی از خویشاوندان کودک به خبرنگاران گفت هرچند که این ویروس بدون شک بسیار خطرناک است ، اما با این وجود مردم را متحد و متشکل کرده و به ریشه دواندن عادات سالم در جامعه کمک کرده است. به گفته وی ، اکنون مهم این است که دچار ترس و وحشت نشده و از توصیه های پزشکان و مسئولان پیروی شود.

وی در پایان گفت: "این کودک به مظهر وحدت مردم در مبارزه با ویروس تبدیل می شود."

کرونا درست چند ساعت قبل از قراری ساعات منع رفت و آمد در روز  22 مارس متولد شد. این کودک نوزاد سالم است و به همراه مادرش به زودی از زایشگاه مرخص می شود.

درمجموع ، طبق آمار سازمان جهانی بهداشت ، حدود 370 هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و 16 هزار نفر فوت کرده اند.

نوع جدید کرونا ویروس در اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد و  به دنبال آن مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. در ماه مارس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت چند  ماه شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما ویروس کرونا به کشورهای دیگر راه یافته است. در ایران از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند تا این بیماری ریشه کن شود.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان منتقل شود. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی دربدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1539)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک