18:43 12 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2161

کره شمالی دست به آزمایش موشک های جدید هدایت شونده تاکتیکی زد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری مرکزی کره شمالی، رهبر کره شمالی در آزمایش موشک های هدایت شونده جدید تاکتیکی حضور یافت که باید تغییراتی "اساسی" در استراتژی دفاعی این کشور ایجاد کند.

پیش از این گزارش شده بود که کره شمالی در روز شنبه دو موشک از منطقه شهرستان سونگچون در استان پیونگان شمالی شلیک کرده بود. ارتش کره جنوبی اظهار داشت که اینها موشک های برد کوتاه بوده اند. بیشینه برد موشک ها تقریباً 410 کیلومتر، و ارتفاع پروازی تقریباً 50 کیلومتر بود. این سومین پرتاب موشک های کره شمالی در سال 2020 است، نمونه های قبلی در 2 و 9 مارس در طی تمرینات توپخانه انجام شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی "هدف از شلیک موشک ها این است كه بار دیگر ویژگی های تاكتیكی و قدرت سیستم تسلیحات جدیدی كه به یگانهای نظامی کره شمالی تحویل داده می شود، تایید شود. "

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که در 20 مارس، کیم جونگ اون رهبری رقابتی را  در ارزیابی واحدهای بزرگ توپخانه کره شمالی در جبهه غربی رابه عهده گرفت.

روسای ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اقدامات "ناهمگون" کره شمالی را که در پرتاب موشک ها در زمان اپیدمی کرونا ویروس، محکوم کردند و خواستار "توقف فوری آنها" شدند.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک