18:23 12 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1739)
3558

نخست وزیر روسیه از توسعه 6 داروی ضد کرونا ویروس خبر داد و گفت که اميدوار است كه اثربخشی این داروها به زودي تأييد شوند.

به گزارش اسپوتنیک،  میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه با اعلام اینکه شش واکسن ضد کرونا ویروس توسط محققان روسی تولید شده است گفت: انتظار دارد در آینده نزدیک اثربخشی داروهای روسی علیه کروناویروس تأیید شوند.

وی افزود: "در حال حاضر در روسیه آزمایشاتی بر روی شش داروی اینچنینی در حال انجام است. دانشمندان ما در مدت زمان بسیار کوتاهی آنها را ایجاد کردند، در مدت زمان دو ماه و با استفاده از فناوریهای موجود و تقریباً جدیدترین فناوریهای بیوتکنولوژی."

وی تأکید کرد که کارها بصورت شبانه روزی ادامه می یابد و گفت: "در آینده نزدیک امیدواریم که ایمنی و اثربخشی این داروها تأیید شوند و بتوان از آنها برای پیشگیری و کنترل شیوع این بیماری استفاده کرد."

نخست وزیر همچنین اعلام کرد که در صورت لزوم دولت اقدامات لازم را برای حمایت از مردم و کمک های هدفمند به صنایع و شرکت هایی که در معرض خطر هستند انجام می دهد.

وی گفت: "هدف اصلی ما، همانطور که بارها گفته ایم جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس و کنترل وضعیت در حالت بدون توقف است که این اقدمات نه فقط به صورت محدودیت در پروازها و همایش ها است بلکه شامل اقدامات دیگر و همچنین ایجاد و تولید دارو و واکسن نیز می باشد."

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1739)

مرتبط:

همه کشورهای اروپایی بخاطر کروناویروس از پذیرش پناهندگان خودداری کردند
جنگ ما با کرونا؛ چگونه پیروز شویم؟
ایران آمادگی دارد در مبارزه با کرونا به آمریکا و اروپا کمک کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک