21:31 09 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
130

سفیر ژاپن در ایران خبر از تصمیم دولتش برای اعطای کمک مالی حدود 23.4 میلیون دلار به ایران برای مقابله با ویروس کرونا داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، میتسوگو سایتو، سفیر ژاپن در ایران روز جمعه در حساب اینستاگرام با تبریک عید نوروز و آرزوی بهترین ها برای مردم ایران خبر از تصمیم دولت ژاپن برای اعطای کمک مالی حدود 23.4 میلیون دلار به ایران برای مقابله با ویروس کرونا داد.

وی افزود: ضمن قدردانی از حمایت همیشگی شما ملت بزرگ ایران، باید بگویم که خیلی خوشحالم که برای دومین سال در عید نوروز در کنار شما هستم.

سایتو اظهار کرد: با همراهی، همدلی و کمک شما مردم عزیز ایران، این مسیر را طی کرده ایم و امیدواریم در کنار هم ادامه دهیم و از این بابت از شما بسیار سپاس‌گذار هستیم.

سفیر ژاپن در ایران اضافه کرد: ضمن همدردی با شما مردم ایران بابت شرایطی که ویروس کرونا در کشور به وجود آورده است برای مردم عزیز ایران سلامتی و عبور سریع از این بحران (بیماری) را آرزومندم.

پیشتر نیز سفارت ایران در توکیو از تصمیم دولت ژاپن برای کمک پزشکی به میزان 2 و نیم میلیارد ین (واحد پول ژاپن) به ایران و حمایت این کشور در راستای کنترل شیوع کرونا قدردانی کرده بود.

مرتبط:

درخواست ایران از جهانیان: از امریکا بخواهید تحریم ها علیه ما را لغو كند
تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در جهان از 209 هزار نفر عبور کرد
در ترکیه شمار مبتلایان به کروناویروس به 359 نفر رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک