14:10 31 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 151

خبرگزاری رسمی کره جنوبی از پرتاب سه موشک از کره شمالی به سمت دریای ژاپن خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که کره شمالی سه پرتابه جدید به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ) به نقل از رئیس ستاد مشترک این کشور گزارش داد که کره شمالی سه فروند موشک ناشناخته را پرتاب کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این سه موشک ناشناخته در ساعت 7:36 امروز به وقت محلی از شهر ساحلی سوندوک در شرق این کشور شلیک شده اند.

خبرگزاری کایدو گزارش داد که بنابر گمانه زنی های ژاپن، راکتهای پرتاب شده موشکهای بالستیک هستند و اینکه این موشکها به منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن نرسیده اند. همچنین گارد ساحلی ژاپن از کشتی هایی که در دریای ژاپن حضور دارند، خواست که احتیاط کنند.

گفتنی است که یک هفته پیش (دوم مارس)، کره شمالی دوموشک ناشناخته را به درون دریای ژاپن پرتاب کرد. این موشک‌ها با طی مسافتی بالغ بر 240 کیلومتر و در ارتفاع حداکثر 35 کیلومتری در دریای ژاپن سقوط کردند. این نخستین آزمایش موشکی پیونگ یانگ در سال 2020 میلادی بود.

پیش از آن، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در پیامی به مناسبت سال نو میلادی به صراحت اعلام کرد که این کشور از یک «سلاح استراتژیک جدید» در آینده‌ای نزدیک رونمایی خواهد کرد؛ سلاحی که می‌تواند یک نوع پیشرفته از موشک بالستیک میان قاره‌ای یا یک موشک بالستیک زیردریایی باشد.

کره شمالی در حالی این پیام را داد که بی توجهی واشنگتن نسبت به ضرب الاجل اعلانی پیونگ یانگ برای ارائه طرحی جدید در خصوص لغو تحریم‌های اقتصادی علیه کره شمالی باعث شد تا این کشور اعلا کند که دیگر به مهلت قانونی تعیین شده بر انجام آزمایش‌های موشک بالستیک و هسته‌ای خود پایبند نیست.

مرتبط:

سلاح استراتژیک جدید کره شمالی چیست؟
برگزاری رزمایش توپخانه‌ای در کره شمالی
نظر جالب ترامپ درباره چگونگی مذاکرات با کره‌شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک