23:04 01 آوریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (777)
1411

ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا در آذربایجان: اولین مورد از شخص مبتلا به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان، یک شهروند روسیه است که اخیرا از ایران وارد این کشور شده است.

به گزارش اسپوتنیک، ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا در آذربایجان اعلام کرد: اولین مورد از شخص مبتلا به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان شناسایی شد، وی شهروند روسیه است که به تازگی از ایران بازگشته است.

در 31 دسامبر، مقامات چینی، سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه ناشناخته در ووهان، استان هوبی آگاه کردند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را کرونا ویروس جدید شناسایی کردند. کرونا ویروس‌، خانواده گسترده‌ای از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ "کروناویریده" هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید 19 را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها نخستین‌بار در سال 1965 کشف شدند و مطالعه روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه 1980 ادامه داشت. این بیماری که یک ماه پیش در استان ووهان کشور چین به شکل انسانی سرایت کرده است، برای نخستین بار در حدود یک هفته پیش در ایران نیز مشاهده شد. به گفته متخصصان علوم پزشکی از هر 100 بیمار مبتلا به ویروس کرونا، دو نفر (به طور تقریبی) در معرض خطر مرگ قرار می گیرند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (777)

مرتبط:

اولین مورد کرونا ویروس در لیتوانی تأیید شد
یک مسافر ایرانی اولین مورد از عفونت کرونا را به بلاروس منتقل کرد
آیا حیوانات کرونا را منتقل می کنند؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک