19:34 26 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2038)
0 02

وزیر بهداشت ترکیه از برپایی بیمارستان صحرایی در مرز ترکیه با ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک،  فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد در پی شیوع ویروس کرونا، این کشور در مرز ترکیه با ایران بیمارستان صحرایی برپا کرده ایم.

وزیر بهداشت ترکیه تصریح کرد: در حال حاضر ورود شهروندان ایرانی به ترکیه را ممنوع کرده ایم. در مرز با ایران بیمارستان‌های صحرایی برپا کرده‌ایم. تمامی مسافرانی که از کشورهای دیگر به چین سفر کرده‌اند را 14 روز قرنطینه می کنیم. از این پس موارد مشابه را در مورد ایران نیز اجرا خواهیم کرد. کسانی که از قم و مشهد سفر می کنند را به مدت 14 روز در (بیمارستان‌های صحرایی) مرز و نزدیک مرز قرنطینه خواهیم کرد.

 وی همچنین اظهار داشت: خطر و ریسک شیوع به مرزهایمان رسید. شیوع این بیماری در منطقه‌ ما رو به گسترش است، باید تدابیر لازم را اتخاذ کنیم و جلوی ورود این ویروس به ترکیه را بگیریم. ورود ویروس کرونا به ترکیه را هر چه قدر به تاخیر بیندازیم، کمتر تحت تاثیر آن قرار می گیریم و این برای ما یک موفقیت است.

فخرالدین کوجا تاکید کرد: شهروندان ترکی که به قم یا مشهد سفر کرده‌اند را حتما در قرنطینه نگاه می‌داریم. آزمایش کرونای هیچکدام از مسافرانی که از ایران آمده‌اند، مثبت نیست.

وزیر بهداشت ترکیه خاطرنشان کرد که تا صبح روز 26 فوریه، هیچ موردی از ویروس کرونا در ترکیه مشاهده نشده است.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر 30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2038)

مرتبط:

لغو پروازهای Turkish Airlines به چین و ایران
ارمنستان ارتباط زمینی با ایران را به حالت تعلیق درآورد
درخواست بستن مرز ایران توسط مردم ترکیه و عراق، ترند شبکه های اجتماعی +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک