23:25 01 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 09

چارلی مانگر، نایب رئیس شرکت برکشایر هاتاوی به رهبری موفق ترین سرمایه گذار جهان، وارن بافت، معامله گران چینی را به احمق بودن متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فوربس، چارلی مانگر، نایب رئیس شرکت برکشایر هاتاوی گفت: "روشی که آنها دوست دارند در سهام شرط ببندند واقعاً احمقانه است. سخت است چیزی به غیر از احمقانه بنامیم که چینی ها چگونه با سهام رفتار می کنند. با اینحال آنها در بقیه چیزها بسیار خوب هستند."

مانگر با اشاره به اعتیاد معامله گران چینی به خرید و فروش اوراق بهادار گفت که بازیکنان محلی دوست دارند معاملات بیشتری را با توسل به اخبار کارخانه به جای سرمایه گذاری در رشد بلند مدت انجام دهند.

همچنین سرمایه دار 96 ساله خاطرنشان کرد: شرکت های چینی امروز "قوی ترین در جهان" هستند و از شرکت های آمریکایی پیشی می گیرند. علاوه بر این، آنها نتایج اطمینان بخش بیشتری در رشد از خود نشان می دهند.

سایر مباحثی که مونگر به آن پرداخت، نوسانات سهام در شرکت تسلا، تولیدکننده خودروهای برقی آمریکایی بود. وی گفت: "سهام آنها بالا رفت زیرا [بنیانگذار شرکت] ایلان ماسک مردم را متقاعد کرد که می تواند سرطان را درمان کند. او فردی عجیب و غریب است، اما در همه چیز اشتباه نمی کند. من هرگز سهام آنها را نمی خریدم و آنها را به [کاهش امید] کوتاه می فروختم."

 

مرتبط:

پرواز شانگهای به تهران ظاهرا امروز بدون مسافر چینی انجام شد+ویدیو
واکنش کاربران نسبت به چینی صحبت کردن وزیر امور خارجه ایران +ویدئو
کسادی در بازار الماس جهان در رابطه با شیوع ویروس چینی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک