22:32 04 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1550)
134

 ارتش کره شمالی، مردی را که پس از بازگشت از مناطق آلوده به کروناویروس در چین قوانین قرنطینه را نقض کرده بود، اعدام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، معلوم شد که این شخص کره ای ها پس از بازگشت به میهن خود، دستور قرنطینه را رعایت نکرده بود و به یک حمام عمومی رفته بود.

در همین حال، مقامات کره شمالی علی رغم اینکه هیچ موردی از عفونت ویروس کرونا در این کشور ثبت نشده است، قرنطینه را تا پایان ماه فوریه تمدید کردند.

در 31 دسامبر، مقامات چینی، سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه ناشناخته در ووهان، استان هوبی آگاه کردند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را کرونا ویروس جدید شناسایی کردند. تاکنون دو مورد از کروناویروس در روسیه کشف شده است که هر دو بیمار شهروند چین بودند. با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده، صدها نفر بر اثر این ویروس تابحال جان باختند. این ویروس در حال حاضر از مرزهای چین به بقیه نقاط جهان گسترش یافته است. مقامات چینی رسما تایید کرده اند که این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دولت چین نگران شیوع ویروس کرونا است به همین دلیل شهرهایی که این ویروس در آن شیوع دارند را قرنطینه می کند. بیشتر کشورها نیز مسافران ورودی از چین را تحت معاینات دقیق قرار می دهند. باید توجه داشت که هیچ کدام از ماسک‌ها اطمینان قطعی در عدم انتقال عفونت یا ویروس را تضمین نمی‌کنند. بنابراین در شرایط شیوع بیماری‌ها، رعایت و افزایش بهداشت شخصی مانند شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم تماس دست‌ها با دهان، بینی و چشم و استفاده از دستمال کاغذی و نظیر آن در هنگام عطسه و سرفه بسیار موثر بوده و اکیدا توصیه می‌شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1550)

مرتبط:

اظهار نظر تکان دهنده سازمان جهانی بهداشت درباره خطر ویروس کرونا
تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین رو به افزایش است: اعلام رقم جدید
ترامپ برنامه دیدارش با رهبر کره شمالی را اعلام کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک