11:29 25 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

تعداد افرادی که بطور منظم از شبکه اجتماعی فیسبوک استفاده می کنند، طی سال اخیر هشت درصد افزایش یافته و به 2.5 میلیارد نفر رسید که حدود یک سوم جمعیت جهان را تشکیل می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه Deadline، چنین تعداد از  کاربران  حداقل یکبار در ماه وارد شبکه اجتماعی فیسبوک می شوند. در همین زمان ، طبق اعلام فیسبوک ، در دسامبر سال 2019 ، 1.66 میلیارد نفر حداقل یک بار در روز از شبکه های اجتماعی استفاده می کردند.

همچنین خاطرنشان می شود که درآمد این شرکت در سال گذشته بیش از 70 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال 2018 میلادی  27 درصد افزایش یافته است. در همین زمان ، سود خالص فیس وک با افت 16 درصدی ، از 22.1 میلیارد دلار به 18.5 میلیارد دلار رسید.

در اواخر ماه دسامبر ، گزارش شد که داده های بیش از 267 میلیون کاربر فیسبوک در اینترنت در دسترس عموم است. به مدت دو هفته ، اطلاعات شخصی کاربران مانند نام ، شماره تلفن و شناسه صفحه آنها در فیسبوک در اینترنت در دسترس عموم قرار داشت . بیشتر کاربران آسیب دیده  ساکن ایالات متحده بودند. با این حال ، کارشناسان قادر به درک نحوه جمع آوری اطلاعات کاربران  نبودند.شرکت  Comparitech احتمال داد که هکرها از اسکریپینگ (فناوری بازیابی داده ها از صفحات وب) استفاده کرده یا در سیستم امنیتی فیسبوک نقطه ضعف پیدا کرده اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک