15:45 06 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 192

سندرز: اولین اقدامی که در مقام رئیس‌جمهوری انجام خواهم داد، برداشتن و لغو ممنوعیت ورود مسلمان‌ها خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، برنی سندرز، نماینده مردم ایالت ورمونت در مجلس سنا و نامزد سوسیال‌دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری از اولین فرامین اجرایی خود در مقام رئیس‌جمهور رونمایی کرد. وی بار دیگر به مواضع مهاجرتی ترامپ تاخته و ممنوعیت ورود مسلمان‌ها به این کشور را «نژادپرستانه و چندش آور» خواند.

سندرز نوشت: «اولین دستورات اجرایی من (در مقام رئیس‌جمهور آمریکا)، لغو کردن تک تک کارهایی است که رئیس‌جمهور ترامپ کرده است تا از مهاجران دیو بسازد و به آنها آسیب برساند از قبیل ممنوعیت نژادپرستانه و چندش آور ورود مسلمانان (به آمریکا)».

ممنوع کردن ورود مسلمان‌ها به آمریکا یکی از شعارهای انتخاباتی ترامپ در جریان رقابت‌های سال 2016 بود. او در نخستین روزهای حضورش در کاخ سفید، با امضای فرمانی که به «فرمان ممنوعیت ورود مسلمان‌ها» معروف شد، اتباع چند کشور از جمله ایران را از ورود به آمریکا منع کرد. نسخه تعدیل‌شده این فرمان، بعدا به تأیید دیوان عالی آمریکا هم رسید و اکنون اجرایی است. این نسخه اتباع ایران، لیبی، سوریه، سومالی و یمن را به صورت موقت و پناهجویان این کشورها را به صورت دائم از ورود به آمریکا منع کرده است.

وعده برنی سندرز برای لغو این فرمان ضد اسلامی ترامپ و دیگر فرامین مهاجرتی او در حالی مطرح شده که در خبرها آمده بود رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد نام 7 کشور را به فهرست کشورهایی که ورود اتباع آنها به ایالات متحده ممنوع است، اضافه کند. طبق گزارش وال‌استریت‌ژورنال، ترامپ قصد دارد برای اتباع بلاروس، اریتره، قرقیزستان، میانمار، نیجریه، سودان و تانزانیا محدودیت‌هایی در زمینه صدور روادید قائل شود.

مرتبط:

سندرز: حمله به نفت سعودی، حمله به آمریکا نیست
آشفتگی ترامپ از وعده های انتخاباتی سندرز
سندرز: ایران و عربستان را پای میز مذاکره خواهم آورد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک