13:19 25 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
3754

وزارت امور خارجه آمریکا، گروه های مسلح حامی ایران را متهم به حمله موشکی به سفارت این کشور در بغداد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه مربوط به تماس تلفنی پمپئو با نخست‌ وزیر عراق، مدعی شده است که حمله موشکی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد توسط گروه‌های مسلح ایران انجام گرفته است.

در این بیانیه آمده است: "وزیر امور خارجه خاطرنشان كرد كه حمله دیروز به سفارت آمریکا در عراق را تلاشی برای منحرف كردن توجه عراقی ها و جامعه بین الملل از سرکوب وحشیانه اعتراضات صلح آمیز مردم عراق، توسط ایران و حامیان آن می دانیم."

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه تأیید کرده است که در این حمله راکتی یک نفر زخمی شده است.

پیش از این، کانال تلویزیونی العربیه با استناد به یک منبع در سرویس های امنیتی اعلام کرد که در روز یکشنبه، سه موشک به محدوده سفارت ایالات متحده در عراق اصابت کرد که یکی از آنها به رستوران دیپلماتیک ها اصابت کرده بود. بعداً، السومریه گزارش داد که در اثر شلیک موشک به منطقه سبز و سفارت آمریکا در بغداد چندین نفر زخمی شدند. وزارت امور خارجه عراق قبلاً گلوله باران سفارت آمریكا در منطقه سبز در بغداد را محكوم كرده بود.

پمپئو همچنین آمادگی خود را برای بحث در مورد میزان حضور ارتش آمریكا در عراق در طول زمان، آنگونه كه در توافق نامه چارچوب استراتژیك دوجانبه پیش بینی شده است، ابراز كرد.

پیش از این، پارلمان عراق قطعنامه ای را تصویب كرد كه بر اساس آن باید همه نیروهای خارجی از كشور خارج شوند.

مرتبط:

صحبت‌های پمپئو در خصوص حمله پیشگیرانه به ایران
پمپئو: لیبیایی‌ها باید خودشان سرنوشتشان را تعیین کنند
واکنش وزارت خارجه روسیه به اظهارات پمپئو درباره لیبی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک