16:53 31 مارس 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (751)
0 142

پزشکان چینی هشدار داده اند كه كرونا ویروس كه به سرعت در سراسر جهان پخش می شود، می تواند از طریق چشم به بدن انسان نفوذ كند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Daily Mail، پزشک چینی وانگ گوانگفا که به بیماران مبتلا به سینه پهلوی ناشی از کرونا ویروس امداد رسانی می کرد به این بیماری دچار شده است، وی گفت که می توانسته از طریق غشاهای مخاطی چشم آلوده شده باشد، زیرا با توجه به رعایت مسائل احتیاطی از عینک ایمنی استفاده نکرده بود.

ویروس شناسان پیشرو تأیید کرده اند که این "کاملاً امکان پذیر" است - به روشی مشابه، از طریق مخاط چشم وقتی آنها را با دستان لمس می کنید انواع معمولی آنفلوانزا نیز انتقال پیدا می کنند. این علاوه بر راههای استاندارد سرایت عفونت - با استنشاق قطرات میکروسکوپی ترشح شده توسط افراد بیمار هنگام سرفه و عطسه است. از این نظر، بسیاری از پزشکان معتقدند که پوشیدن ماسک فقط احتمال ابتلا به عفونت را کاهش می دهد، اما خطرات را به طور کامل برطرف نمی کند.

توصیه‌های تکمیلی سازمان بهداشت جهانی ((WHO همچنین موارد زیر را شامل می شود: استفاده از دستکش در زمان حضور در اماکن عمومی، همچنین شستشو (و ضد عفونی کردن) دست ها پس از حضور در اماکن عمومی و لمس نکردن ضورت و چشم ها با دست.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (751)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک