10:19 22 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2013)
0 11

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 1372 نفر افزایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش تلویزیون مرکزی چین، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 1372 نفر افزایش یافت. 41 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند و 39 نفر درمان شده و از بیمارستان مرخص شدند.

تاکنون این ویروس به فراسوی مرزهای چین گسترش یافته است. موارد ابتلا به این ویروس در تایلند، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، هنگ‌کنگ، استرالیا و آمریکا گزارش شده که همه این موارد به علت سفر از شهر ووهان چین انتقال پیدا کرده است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

روش تشخیص این بیماری مشخص شده و آلمانی‌ها کیت تشخیص این بیماری را تهیه کرده‌اند. در ایران نیز اقدام کردیم تا کیت تشخیصی را تهیه کنیم و آزمایشگاه مرجع سلامت از هر نظر برای شناسایی ویروس کرونا 2019 مجهز است».

در سال 2003 میلادی، نوعی از ویروس کرونا در چین شناسایی شد که عامل ایجاد کننده بیماری سارس بود و در آن سال، ظرف مدت کوتاهی در 27 کشور دنیا گسترش پیدا کرد و به یک وضعیت اضطراری بهداشتی با اهمیت بین المللی تبدیل شده بود. این ویروس در آن سال به سرعت و ظرف 10 هفته کنترل شد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2013)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک