07:01 26 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

هم حزبی آنگلا مرکل در حزب دموکرات مسیحی آلمان خواستار لغو تحریم های علیه روسیه شد.

به گزارش اسپوتنیک، هم حزبی آنگلا مرکل، در  حزب دموکرات مسیحی آلمان و نخست وزیر ایالت ساکسونی، میخاییل کرتچمر در گفتگویی با نشریه آلمانی Bild خواستار لغو تحریم ها علیه روسیه شد.

وی گفت: " ما می خواهیم روابط با فدراسیون روسیه بهبود یابد. بنابراین باید تحریم ها برداشته شود."

وی تأکید کرد كه اقدامات محدود كننده علیه مسكو "به هیچ نتیجه ای نداشته است" ، اما در عوض به اقتصاد آلمان آسیب رساند.

نخست وزیر ساسکون همچنین افزود که در کنفرانس بین المللی حل و فصل مناقشه لیبی در برلین، روسیه نشان داد که همکاری سازنده با آن امکان پذیر است.

علاوه بر این، کرتچمر معتقد است که آلمان همچنین به همکاری سازنده با ایالات متحده نیز احتیاج دارد. با این حال، به نظر وی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده گاهی اوقات "در ژئوپلیتیک شتابزده عمل می کند"، به ویژه، تحریم های واشنگتن علیه "جریان شمالی-2"  که به گفته نخست وزیر ساکسونی، مردم آلمان را متحیر کرد.

پروژه " جریان شمالی-2" لوله گذاری دو خط لوله انتقال گاز با ظرفیت کلی 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال از ساحل روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان را فراهم می کند.

در ماه دسامبر، ترامپ بودجه دفاعی برای سال 2020 را امضا كرد كه تحریم هایی را علیه پروژه های "جریان شمالی-2"  و  " ترک استریم " را پیش بینی می كند.

شرکت سوئیسی Allseas که مشغول لوله گذاری "جریان شمالی-2" بود، کار را به حالت تعلیق درآورد و کشتی های ویژه را بازگرداند.

وزارت امور خارجه آمریکا بعداً اعلام کرد كه پیمانكاران احداث خط لوله گاز در صورت قطع كار قبل از 20 ژانویه سال 2020 می توانند از تحریم ها در امان باشند، اما Allseas لوله گذاری را از سر نگرفت.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام كرد كه تحریم های آمریكا مانند یک ژست از سر ناامیدی است، آنها قادر نخواهند بود پروژه را متوقف كنند.

همانطور که رئیس شرکت گازپروم، الکسی میلر متذکر شد، این شرکت توانایی انجام مستقل اجرای پروژه را دارد، اما مدت زمان بیشتری از آنچه تصور می شد طول می کشد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک