07:57 21 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

سعد حریری خواستار تشکیل هرچه سریعتر دولت و اجرای اصلاحات لازم برای جلوگیری از ناآرامی ها شد.

به گزارش اسپوتنیک، سعد حریری، نخست وزیر مستعفی و رییس دولت موقت یا پیشبرد امور لبنان، خواستار تشکیل هرچه سریعتر دولت و اجرای اصلاحات لازم برای جلوگیری از ناآرامی ها شد.

حریری در توییتر خود نوشت: "راهی برای آرام کردن طوفان مردم وجود دارد. هدر دادن زمان را متوقف کنید، دولت تشکیل دهید و فرصت هایی برای تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی ایجاد کنید."

این سیاستمدار تأکید کرد که "قراردادن ارتش و پلیس در وضعیت رویارویی با تظاهرکنندگان چرخیدن در حاشیه ها است، نه یک راه حل".

حریری افزود: درگیر شدن مستمر نیروهای نظامی و انتظامی با جوانان معترض، خود مشکل ساز و بحران زا است نه حلال مشکلات و بحران های لبنان.

نخست وزیر مستعفی خطاب به جوانان اهل سنت در شمال لبنان به ویژه شهر طرابلس نوشت: عده ای، اعمال تخریبی شنبه شب و نیز هفته ی گذشته در بیروت را به نام شما ثبت کرده اند اما می دانم که کرامت بیروت امانت پدرم رفیق حریری نزد شما است و شما در خط مقدم دفاع از این امانت هستید. «رفیق حریری» نخست وزیر لبنان که 26 بهمن 1383 خورشیدی در انفجاری بزرگ در غرب بیروت ترور و کشته شد مرکز مهم گردشگری و تجاری معروف به «سولیدر» را در مرکز این شهر ساخت. در جریان درگیری شنبه شب و نیز 24 و 25 دی ماه میان نیروهای نظامی با معترضان، به اموال عمومی و کافه ها و غذاخوری ها، مراکز مالی، تجاری و گردشگری و بانک ها در سولیدر خسارت فراوان وارد شد. حریری هم چنین خطاب به جوانان لبنان نوشت: از دوستان بد و نفوذی های در جنبش اصلاحی، دوری کنید و مواظب کسانی باشید که شما را به خشونت ورزی و تخریب بیروت متهم می کنند. در جریان خشونت دیشب در مرکز بیروت 32 تن از معترضان بازداشت و 165 تن از آنان زخمی شدند.

مرتبط:

گمانه زنی درباره دلیل سفر یک مقام آمریکایی به لبنان
دبیرکل حزب الله لبنان: سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در کنار ما بود
اسرائیل زیرساخت هایی را برای یافتن تونل در مرز با لبنان ایجاد می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک