07:51 12 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

پیش نویس بیانیه پایانی کنفرانس لیبی که قرار است روز 19 ژانویه در برلین برگزار شود، منتشر شد.

به گزارش اسپوتنیک، در پیش نویس بیانیه پایانی کنفرانس صلح برلین در خصوص لیبی از همه طرف های درگیر خواسته شده تا با کمک سازمان ملل به درگیری های نظامی پایان دهند.

خلیفه حفتر
© AP Photo / Mohammed El-Sheikhy, File

شرکت کنندگان در این کنفرانس خواستار آتش بس توسط طرف های درگیر در لیبی هستند.

همانطور که در پیش نویس این بیانیه آمده، این امر در آینده باید منجر به توقف طولانی مدت درگیری های نظامی، از جمله عملیات های هوایی بر فراز لیبی شود.

شرکت کنندگان کنفرانس صلح برلین از سازمان ملل می خواهند که گفتگوی طرفین را تسهیل کرده و بر رعایت توافق نامه نظارت کند.

در پیش نویس بیانیه کنفرانس برلین در مورد لیبی، از شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده علیه تمامی متخلفین، تحریم های اقتصادی اعمال کند.

همچنین اشاره شده؛ ما متعهد می شویم كه بدون هیچ قید و شرطی، كاملاً تسریع سلاح های تحمیل شده توسط قطعنامه 1970 شورای امنیت (2011) و همچنین قطعنامه های بعدی این شورا، از جمله گسترش سلاح از لیبی را رعایت كنیم و به كار بگیریم.

شایان ذکر است که نمایندگان فدراسیون روسیه، ترکیه، مصر، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سازمان ملل قصد دارند در کنفرانس حل و فصل مناقشه لیبی شرکت کنند و همچنین فایز سراج، رئیس دولت ملی لیبی فایز سراج و ژنرال حفتر، فرمانده کل ارتش ملی لیبی حضور خواهند داشت.

انتظار می رود در این کنفرانس که در برلین برگزار خواهد شد، طرفین توافق نامه ای برای ایجاد یک دولت و یک ارتش واحد منعقد کنند که این امر درگیری مسلحانه در منطقه را پایان می دهد.

مرتبط:

اردوغان: ترکیه به لیبی نیروی نظامی اعزام می کند
آخرین وقایع لیبی از زبان یک عضو پارلمان این کشور
سرنوشت دولت وفاق ملی در لیبی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک