15:16 27 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
105

محققان در باره جنگ آخرالزمان به سبک سایبورگی هشدار می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «دیلی میل»، محققان هشدار می‌دهند که انتقال کنترل تسلیحات هسته‌ای به هوش مصنوعی می‌تواند به «جنگ اخرالزمانی سایبورگی – ترمیناتوری» منجر شود.

در گزارش متخصصان دانشگاه « کورنل» آمریکا آمده است که اکنون تمایل هرچه بیشتر به اتوماتیک کردن و ربات‌سازی مشاهده می‌شود. این امر می تواند منجر به آن شود که ربات ها از کنترل خارج شوند و به انسان اعلان جنگ کنند و چیزی شبیه فیلم های علمی – تخیلی « نابودگر» اتفاق بیفتد.

روسیه و چین برای رسیدن به آمریکا در زمینه قدرت نظامی، هرچه بیشتر به استفاده از هوش مصنوعی رومی‌آورند که در آینده ممکن است جهان را با خطراتی روبرو سازد که هنوز ناشناخته هستند. مسکو کار روی ساخت زیردریایی پهپادی بدون سرنشین «پوزیدون» را آغاز کرده است.

علاوه برآن، کشورها از هوش مصنوعی در سیستم های هشداردهی استفاده می‌کنند که تجارب قبلی نشان داده‌اند که خطرات در این عرصه نیز بالاست. خیلی ها با قضیه سال 1983 آشنا هستند که استانیسلاو پطروف افسر  شوروی سیگنال سیستم در باره پرتاب موشک آمریکایی را نادیده گرفت. پطروف متوجه شد که این سیگنال واقعی نیست و به این ترتیب جهان را از احتمال بروز جنگ هسته‌ای بین آمریکا و روسیه نجات داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک