13:34 30 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 74

لینگوبری به بهبود کار عروق کمک می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «مدیکال اکسپرس»، به عقیده دکتر ان کویمیاکی، آب دانه‌های لینگوبری به کاهش فشارخون کمک می‌کند و باعث بهبود کار عروق می شود.

این پزشک آزمایشاتی روی موش های آزمایشگاهی به انجام رساند و متوجه شد که آب دانه‌های لینگوبری  فشار خون را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد و بر کار عروق تأثیر مثبتی می‌گذارد. هر چند نمی توان آب لینگوبری را جایگزین دارو کرد اما می توان آن را به فهرست غذایی اضافه نمود.

دانه  Lingonberry در طبیعت در مناطق تندرا و جنگل توزیع می شود. lingonberry بیش از یک قرن پیش در آمریکا شروع به کشت کرد. در همین زمان ، اولین ظهور انواع مختلف این فرهنگ رخ داد. در اروپا ، این گیاه فقط در دهه شصت قرن گذشته شروع به کشت کرد. تا به امروز ، در لیتوانی ، روسیه ، بلاروس و آلمان ، لیمونبرگهای دارویی یا معمولی در مقیاس صنعتی رشد می کنند.

مدتهاست که شناخته شده است که میوه های lingonberry خاصیت درمانی دارند. بنابراین ، قبل از آن «توت جاودانگی» نامیده می شد ، زیرا می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند. ارزش اصلی لنگونبرگ این است که حاوی مقدار زیادی ویتامین A ، E ، B و C است. انواع توت ها همچنین حاوی اسیدهای آلی (سیتریک ، مالیک ، اگزالیک ، بنزوئیک و سالیسیلیک) ، مواد معدنی مانند منگنز ، منیزیم ، پتاسیم هستند. آهن ، کلسیم و فسفر و همچنین نشاسته ، مونو- و دی سکاریدها ، فلاونوئیدها و مواد دیگری که بدن انسان به آن نیاز دارد.

 

این گیاه برای استفاده در درمان بیماری عروق کرونر قلب توصیه می شود ، زیرا میوه های آن شامل نمک های مس ، کروم و مواد معدنی است. همچنین لینگوبری برای افرادی که قند خون بالایی دارند توصیه می شود ، زیرا به کاهش قند خون  و فشار خون کمک می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک