09:38 25 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 202

تهران در حال آماده سازی برای وداع با یکی از چهره های برجسته ایران، ژنرال قاسم سلیمانی است که در حمله هوایی آمریکا در عراق درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک، مراسم وداع با پیکر سردار سلیمانی ساعت 7:30 یکشنبه شب در مصلی تهران برگزار می‌شود و مراسم تشییع جنازه و نماز بر پیکر مطهر این شهید از ساعت 8 صبح دو شنبه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. قرار است پیکر آنها پس از انتقال به ایران در اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان تشییع شود.

به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، بالگردهای آمریکایی به کاروانی که در آن سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه ابومهدی المهندس معاون نیروهای الحشد الشعبی، سردار سرتیپ پاسدار حسین جعفری‌نیا، سرهنگ پاسدار شهرود مظفری‌نیا، سرگرد پاسدار هادی طارمی، سروان پاسدار وحید زمانیان و چند نفر از اعضای این سازمان حضور داشتند شلیک کردند.

پس از این حادثه در واشنگتن گفته شد که این اقدام آنها دفاعی بوده است. ترامپ مدعی شد که سردار سلیمانی در حال آماده سازی برای "حمله به دیپلمات ها و پرسنل ارتش آمریكا" بود.

ژنرال قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه، نقش بسیار برجسته ای در تحولات چند سال اخیر در خاورمیانه داشت. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز درباره وی گفت: سردار سلیمانی نه تنها یک فرمانده جنگی و طراح عملیات‌های بزرگ بود بلکه یک سیاستمدار و استراتژیست بی‌نظیر و با استعداد بود.

مرتبط:

پاسخ صریح سردار سپاه به تهدیدات اسرائیل
چرا آمریکا از سردار سلیمانی می ترسید؟
وزیران خارجه ایران و عراق درباره تبعات ترور سردار سلیمانی گفتگو کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک