10:08 25 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 181

در پی تجمع اعتراضی عراقی ها در برابر سفارت آمریکا در بغداد، این سفارتخانه همه فعالیت‌های کنسولی خود را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش اسپوتنیک، پس از دو روز از تحصن و تظاهرات عراقی‌های در مقابل سفارت آمریکا در بغداد، این سفارتخانه همه فعالیت‌های کنسولی خود را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است. این تحصن بخاطر حمله اخیر آمریکا به مواضع الحشد الشعبی صورت گرفت.

صدها معترض عراقی دو روزی است که در اعتراض به حمله آمریکا علیه پایگاه‌های الحشد الشعبی و نقض حاکمیت کشورشان، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تظاهرات کردند و طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری چندین نقطه از سفارت آمریکا را به آتش کشانده و پرچم عراق و الحشد الشعبی را بر فراز دیوارهای سفارت برافراشتند. پیشتر شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داده بود که معترضین سعی کردند به دروازه اصلی سفارت آمریکا در بغداد، واقع در منطقه سبز پایتخت عراق که در آن ساختمان دیپلماتیکی و آژانس های دولتی مستقر هستند، حمله کنند. تظاهرات اعتراض آمیز در نزدیکی سفارت آمریکا بلافاصله پس از تشییع جنازه اعضای شیعه كتائب حزب الله كه در حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریكا جان باختند آغاز شد.

الحشد الشعبی پس از دو روز اعترض مقابل سفارت امریکا طی بیانیه‌ای رسمی، خواستار پایان یافتن تحصن مقابل سفارت آمریکا در بغداد، به احترام تصمیم دولت عراق شد. در این بیانیه آمده است: "سازمان حشد الشعبی عراق از کلیه حاضران مقابل سفارت آمریکا می خواهد که به احترام تصمیم دولت عراق و حفظ اقتدار کشور عقب‌نشینی کنند."

جنگنده‌های آمریکا یکشنبه‌شب پایگاه‌های گردان‌های حزب‌الله عراق وابسته به الحشد الشعبی را در شهر القائم استان الانبار واقع در غرب این کشور و در مرز با سوریه هدف قرار دادند. در حمله آمریکا به مواضع الحشد الشعبی، 28 نفر از رزمندگان مقاومت عراق کشته و بیش از 50 نفر زخمی شدند.

مرتبط:

معترضان دیوارهای سفارت آمریکا در بغداد را آتش زدند+ویدیو
آمریكا حمله به سوریه و عراق را ارسال سیگنال به ایران می داند
ترامپ، ایران را عامل حمله به سفارت آمریكا در عراق می داند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک