10:47 24 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 2013

ولید بن طلال شاهزاده سعودی و رئیس شرکت ساختمانی که سرمایه گذاران اصلی در ساخت بلندترین ساختمان جهان بودند، در مرکز رسوایی فساد قرار دارند. با این وجود کارشناسان اعلام کردند که تا سال 2020 ارتفاع برج پادشاهی جده که هم اکنون در عربستان سعودی در حال ساخت است، یک کیلومتر خواهد بود.

براساس طرح پادشاهی سعودی، ارتفاع این آسمان خراش 1000 متر و حدود 200 متر از برج خلیفه در دبی بلندتر بلندتر خواهد بود. این آسمان خراش نه تنها بلندترن بلکه به گرانترین برج جهان نیز تبدیل خواهد شد و بیش از 2 میلیار دلار برای ساخت آن هزینه شده است.

در این برج علاوه بر آپارتمان های گرانقیمت، یک مرکز خرید بزرگ، دارای بالاترین سکوی دید آسمان خراش ها می باشد.

این برج به یک مرکز جدید توریستی تبدیل خواهد شد که در کنار آن هتل، مراکز خرید و سرگرمی، پارک و غیره احداث می شود.

برج پادشاهی جده چگونه خواهد بود؟

این برج به مرکز توریستی عربستان سعودی تبدیل خواهد شد که زیرساخت های مدرن، مراکز تجاری، امکانات تفریحی، استراحتگاه های توریستی و ساختمانهای مسکونی در آن قرار خواهند داشت.

مساحت این برج 243.866 متر مربع است و 252 طبقه خواهد داشت و در بالای این برج، بزرگترین سکوی بازدید این کشور ساخته می شود. در این برج، هتل " For seasons" با 97 آپارتمان که 7 مورد آن بصورت دوبلکس می باشد، آغاز بکار خواهد کرد.

تمامی بازدیدکنندگان و افرادی که در این برج به اشکال مختلف حضور دارند، می توانند ظرف مدت 66.5 ثانیه به بالاترین طبقه این برج بروند. برج پادشاهی جده، از برخ خلیفه که در دبی (828 متر) قرار دارد، بلندتر خواهد بود.

طراحی این و معماری این برج اعجاب انگیز را می توانید در ویدئو زیر مشاهده نمایید.

برای ساخت این برج حدود 500 هزار متر مکعب بتن و حدود 80 هزار تن آهن مورد نیاز است. زیر بنای این آسمان خراش در عمق 60 متری ساخته شده و کار این برج باید طی 12 ماه به پایان برسد.

در سال 2020 فهرست بلندترین برج های دنیا به اینصورت خواهد بود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، برج پادشاهی جده، تنها به مدت پنج سال عنوان بلندترین برج دنیا را در اختیار خواهد داشت، به این دلیل که قرار است در سال 2025 بلندترین برج جهان در جنوب عراق با 1152 متر ارتفاع و 230 طبقه ساخته شود.

برج پادشاهی جده پس از اتمام ساخت آن قطعا به یکی از جذابترین مکان ها برای جهانگردان تبدیل خواهد شد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک