09:14 18 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2414

مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریكا گفت که کشورش آماده است تا اقدامات ایران را اگر که تهدیدی برای امنیت در خاورمیانه بداند "در هر جایی" که لازم باشد پاسخ دهد.

به گزارش اسپوتنیک،  نماینده وزارت امور خارجه آمریکا درباره واکنش ایران به حملات آمریکا به پنج موضع جنبش حزب الله لبنان در سوریه و عراق گفت: "این حادثه نشان می دهد که ما نه تنها در عراق می توانیم پاسخ دهیم، بلکه می توانیم در هر جایی پاسخ دهیم، این برای ما معنی دارد."

وی افزود: این مسئله همچنین با منافع امنیتی شرکا و متحدین آمریکا در خنثی کردن تهدید در خاورمیانه مرتبط است.

پیشتر اعلام شده بود که مقر لشکر 45 گردان‌های حزب‌الله در منطقه القائم واقع در غرب استان الانبار هدف حملات آمریکایی ها قرار گرفته است. ارتش آمریکا با تأیید حملات هوایی این کشور در خاک عراق، اعلام کرد: نیروهای ما حملات دقیقی علیه پنج مقر و تأسیسات متعلق به گردان‌های حزب‌الله عراق در خاک این کشور و سوریه انجام دادند. برخی منابع عراقی از کشته و زخمی شدن شماری در این حملات خبر دادند.

جاناتان هافمن، معاون وزیر دفاع آمریکا مدعی شده بود: این حمله در پاسخ به حملات گردان‌های حزب‌الله علیه پایگاه‌های عراقی که نیروهای ائتلاف علیه داعش مستقر بودند، انجام شد. افراد مسلح ناشناس عصر جمعه گذشته چندین راکت به سمت پایگاه نظامی " K-۱ " در نزدیکی شهر کرکوک در شمال عراق شلیک کردند.  بر اساس اعلام فرماندهی نظامی آمریکا، در این حمله چند سرباز آمریکایی زخمی شدند و یک پیمانکار غیرنظامی نیز کشته شد.

مرتبط:

آمریکا: توانستیم بیشترین حملات احتمالی ایران را خنثی کنیم
آمریكا حمله به سوریه و عراق را ارسال سیگنال به ایران می داند
آمریکا اعلام کرد در سال 2020 فشارهای بیشتری بر ایران اعمال خواهد کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک