11:45 24 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

در اوایل همین ماه، مورالس پس از فروپاشی دولت خود در ماه نوامبر به دنبال انتخاباتی بحث برانگیز به مکزیک گریخت و در آنجا درخواست پناهندگی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، فیلیپه سولا وزیر امور خارجه آرژانتین اعلام کرد، که رئیس جمهور پیشین بولیوی به عنوان پناهنده وارد آرژانتین شد.

سولا به مجری TN آرژانتین گفت: مورالس به تازگی به ترمینال بین المللی فرودگاه بین المللی ازیزا در بوینس آیرس رسیده است و فکر می کنم او برای ماندن آمده است.

سولا افزود: مورالس پس از آنكه وزارت امور خارجه آرژانتین روز گذشته به آنها پناهندگی داد، به همراه آلوارو گارسیا لینرا معاون رئیس جمهور سابق بولیوی وارد كشور شدند. وی گفت که وزارت کشور آرژانتین وضعیت پناهندگان خود را طی چند ساعت آینده بررسی می کند.

هفته گذشته، مورالس در مکزیک پناهندگی دریافت کرد. پس از سقوط دولتش در ماه نوامبر در انتخابات ریاست جمهوری، در حالی که وی پیروزی در دوره چهارم را تضمین می کرد، اعتراضات گسترده ای بعد از اعلام نتایج انتخابات در بولیوی آغاز شد و وی به مکزیک گریخت.

نماینده مخالف ژینین آنز به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی منصوب شد، این در حالیست که مورالس اعتراضات را به کودتا نسبت داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک