19:54 22 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 33

سفارت عربستان در دمشق بازسازی و نوسازی می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عربی 21، نشانه‌های ازسرگیری روابط سوریه و عربستان پس از سال‌ها وقفه به دلیل بحران سوریه در حال افزایش است، چراکه روند بازسازی و نوسازی مقر سفارت ریاض در دمشق آغاز شده است.

در همین راستا، یک منبع مطلع در دمشق گفت: در حال حاضر صرفا مسأله زمان برای بازگشایی سفارت عربستان در سوریه مطرح است و اقدامات نهایی برای فراهم کردن مقدمات ازسرگیری روابط ریاض و دمشق در حال انجام است.

برخی نشانه‌ها امکان ازسرگیری روابط میان سوریه و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را تشدید می‌کند، از جمله اینکه اخیرا هیئتی از اتحادیه روزنامه‌نگاران سوریه به دعوت عربستان در نشست دبیرخانه عمومی اتحادیه روزنامه نگاران عرب در ریاض شرکت کرد و این اولین باری بود که این هیئت سوری به عربستان دعوت می‌شود. علاوه بر این پیشتر نیز پس از افتتاح سفارتخانه‌های امارات و بحرین در دمشق، مقدمات ازسرگیری روابط اعراب حوزه خلیج فارس با سوریه فراهم شده بود. در همین حال، دولت سوریه نیز از هرگونه اقدام عربی در راستای بازگشایی سفارتخانه‌ها در دمشق و ازسرگیری دوباره فعالیت آنها پس از سال‌ها بسته بودن در نتیجه بحران این کشور استقبال کرده است.

عربستان سعودی در سال 2012 روابط دیپلماتیک خود با سوریه را قطع کرد و دفتر دیپلماتیک خود در دمشق را بست و سفیر سوریه را اخراج کرد. در دسامبر سال 2018، سفارت امارات پس از یک وقفه شش ساله، مجددا کار خود را در دمشق از سر گرفت و سفارت بحرین نیز دوباره بازگشایی شد.

مرتبط:

تدارک صحنه سازی در ادلب برای متهم کردن دمشق به استفاده از سلاح شیمیایی
دمشق، ادعای ترامپ در خصوص بلندی های جولان را تکذیب نمود
حمله موشکی ناموفق اسرائیل به تاسیسات ایرانی در دمشق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک