07:17 04 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 122

National Interest عجیب ترین مسلسل های زمان شوروی را ارزیابی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مجله آمریکایی National Interest در مورد مدلهای آزمایشی و غیرمعمول مسلسل در زمان  شوروی که هرگز مورد استفاده قرار نگرفت صحبت کرد.

در این نشریه نمونه های TKB-011 و TKB-022 که مشابه سلاح های فیلم های مربوط به موجودات فضایی است، ذکر شده است. آنها مطابق با طرح پولپاپ ساخته شده اند ،  که در آنها گلنگدن و خشاب در پشت مجموعهٔ ماشه و نزدیک چهرهٔ تیرانداز جای‌دارند.

به گفته کارشناسان، این سیستم اسلحه به شما امکان می دهد فضای بیشتری را ذخیره کنید، اما می تواند برای تیراندازانی با دست های خیلی بلند یا کوتاه، مشکلاتی را ایجاد کند. علاوه بر این ، خشاب قرار گرفته شده در قنداق اسلحه، مرکز ثقل سلاح را جابجا می کند و آن را حجیم می کند.

این مجله اسلحه TKB-0146 را یکی دیگر از مدلهای عجیب نامید. نویسندگان مقاله از میزان بالای آتش باری آن شگفت زده شدند. در حالت اتوماتیک، این سلاح حدود دو هزار تیر شلیک می کرد. در نتیجه، این مدل به دلیل مصرف بیش از حد مهمات هرگز به تصویب نرسید.

همچنین، کارشناسان نمونه TKB-059 را به خاطر نشان کردند. این اسلحه بر اساس سیستم پولپاپ طراحی شده بود و دارای سه لوله بود. به این ترتیب، توسعه دهندگان می خواستند دقت آتش را افزایش دهند. این سلاح دارای یک خشاب ویژه با سه محفظه داخلی بود که هرکدام فشنگ ها را برای یک لوله جداگانه تغذیه می کردند.

در پایان، نویسندگان مقاله تأکید کردند که با وجود این که نمونه های فوق هرگز مورد استفاده قرار نگرفتند، آنها به سکوی آزمایش تبدیل شدند و به اسلحه سازان شوروی کمک کردند تا قابلیت های خود را گسترش دهند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک