جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03

دبیرکل ناتو، ینس استولتنبرگ به گزارش رسانه ها درباره امتناع ترکیه از پذیرفتن طرحی برای حمایت از لهستان و کشورهای بالتیک در صورت حمله روسیه واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، در واکنش به امتناع ترکیه از پذیرش طرح  این اتحادیه در دفاع از لهستان و کشورهای حوزه بالتیک  در صورت  حمله روسیه، گفت: " ما نه تنها برای این مسئله برنامه داریم بلکه امکانات و اراده لازم برای آن نیز وجود دارد."

پیشتر، خبرگزاری رویترز با استناد به منابع آگاه گفته بود كه آنكارا از فرستاده خود در ناتو خواسته است كه طرحی را که برای حمایت از لهستان و كشورهای بالتیك در صورت حمله روسیه ارائه شده است را امضاء نکند.

یادآور می شود که پیش از این دبیر کل ناتو، با اشاره به حمله ترکیه به سوریه بدون همکاهنگی با ناتو، اگفته بود: " حمله ترکیه به شمال سوریه توسط بسیاری از کشورهای ناتو محکوم شد. بدیهی است که موفقیت ها در مبارزه با دولت اسلامی نباید به خطر بیفتد، وضعیت پرتنش بشردوستانه نباید بدتر شود. با این وجود حداقل ما شاهد کاهش خشونت در شمال شرقی سوریه هستیم و تلاش های جدید برای یافتن راه حل سیاسی شکل گرفته اند. باید دانست که ترکیه یک متحد مهم است. "

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک