02:26 01 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 29

وزیر امور خارجه آمریکا از دولت‌های عربی خواست تا بایکوت اسرائیل را کنار بگذارند.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به شکل‌گیری گروهی از چهره‌های لیبرال عرب که خواستار گفت‌وگو با اسرائیل شده‌اند، از دولت‌های عربی خواسته از بایکوت تل‌آویو دست بردارند و با تل‌آویو تعامل کنند. 

پمپئو در توییتر نوشته است: "زمان آن است که کشورهای عربی از بایکوت کردن دست برداشته و با اسرائیل تعامل کنند. تفرقه در خاورمیانه، مساوی بی‌ثباتی است." "اندیشمندان عربی که جان خود را به خطر انداخته و شجاعانه از چشم‌انداز صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز در منطقه حمایت کرده‌اند، نباید توبیخ شوند. به گفت‌وگو نیاز داریم."

وزیر خارجه آمریکا در توییت خود خبر روزنامه نیویورک‌تایمز در مورد شکل‌گیری گروهی متشکل از اندیشمندان لیبرال عرب را منتشر کرده است. این گروه که برخی از اعضای آن با لابی‌های اسرائیلی رابطه نزدیکی دارند، ادامه تحریم و بایکوت اسرائیل را به ضرر فلسطین خوانده و گفت‌وگو با تل‌آویو را خواستار شده است.

دولت کنونی آمریکا نزدیک به سه سال است که تلاش می‌کند تا طرح موسوم به معامله قرن را برای سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل، رونمایی کند. با این وجود، مخالفت طرف‌های فلسطینی با این طرح، اقدامات جانبدارانه آمریکا از جمله به رسمیت‌ شناختن اورشلیم به پایتختی اسرائیل و ادامه بی‌ثباتی سیاسی در فلسطین، رونمایی از این طرح را بارها به تعویق انداخته است.

مرتبط:

پمپئو: شهرک سازی اسرائیل نقض قوانین بین المللی نیست
اسرائیل، ایران را به حمله موشکی متهم کرد
تصمیم آمریکا در رابطه با شهرک سازی اسرائیل با انتقاد آلمان مواجه شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک