08:01 10 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

 دولت آلمان در واکنش انتقادی به سیاست جدید آمریکا درباره شهرک‌ سازی اسرائیلی ها، آن را مغایر با قوانین بین‌المللی خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، دولت آلمان روز سه‌شنبه با سیاست جدید آمریکا در زمینه شهرک‌ سازی‌های اسرائیلی ها در اراضی اشغالی کرانه باختری رود اردن مخالفت کرد و یادآور شد که این شهرک‌سازی‌ها خلاف قوانین بین‌المللی است. سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در این خصوص در بیانیه‌ای گفت که موضع برلین در مورد ساخت شهرک‌های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی تغییر نکرده است.

در بیانیه وزارت خارجه آلمان آمده است: "دولت فدرال فعالیت‌های شهرک سازی را که مانع چشم‌انداز روند صلح می‌شود و راه حل مذاکره دو دولتی را بسیار سخت‌تر می‌کند، نقض قوانین بین‌المللی می‌داند."

بر اساس این گزارش، برلین متعهد شده که همراه سایر شرکای خود در اتحادیه اروپا تلاش‌ها برای یافتن «راه حلی قابل قبول» در حل مناقشه اسرائیل و فلسطین را ادامه دهد.

پیشتر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در  تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. این تصمیم آمریکا با محکومیت جهانی روبرو شده است.

مرتبط:

نتانیاهو: اسرائیل به رغم آتش بس، آزادی عمل کامل در نوار غزه را حفظ می‌کند
پمپئو: شهرک سازی اسرائیل نقض قوانین بین المللی نیست
اسرائیل، ایران را به حمله موشکی متهم کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک