13:40 27 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
134

واشنگتن از اعتراضات ایرانی ها علیه تصمیم دولت در خصوص افزایش قیمت بنزین پشتیبانی می‌ کند.

به گزارش اسپوتنیک، استفانی گریسهام  دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد که ما کاربرد نیروی کشنده و محدودیت های ارتباطی شدید علیه تظاهرکنندگان را محکوم می کنیم.

وی در ادامه افزود:«تهران برنامه های موشکی خود را بطور متعصبانه  دنبال کرده و از تروریسم حمایت کرده است. دولت ایران، مردم خود را به حال خود رها کرده است».

چندی پیش در این رابطه مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران در توئیتر نوشت: «ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطع اینترنت را محکوم می‌کنیم».

این بیانیه ساعتی بعد از توئیت مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران صادر شد. پمپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.

او در حالی این پیام را منتشر می‌کند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از سال 2016 و پس از روی کار آمدن، اقدامات متعددی را علیه مردم ایران اتخاذ کرده و دست به اعمال شدیدترین تحریم‌ها زده است.

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در ایران، از روز15 نوامبر اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد. این اعتراضات در برخی موارد با حضور مسؤولان و گفت‌وگوی ماموران ناجا با مردم به شکل مسالمت‌آمیز برگزار شد و در برخی موارد نیز با تحریک عده‌ای به اغتشاش کشیده شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک